Wiecie, czym jest decoupage? A filcowanie? Dzieciaki z Akademii Odkrywców Kreatywności w Toruniu już wiedzą! Za nimi pierwsze spotkania z artystami, podczas których poznały nowe techniki plastyczne.

Powitanie

Ciekawość, ekscytacja i radość – takie emocje towarzyszyły najmłodszym, kiedy owacjami na stojąco, wraz ze swoimi opiekunami, witali artystów prowadzących dla nich pierwsze warsztaty plastyczne. Po gromkich brawach, z uwagą wsłuchiwali się w opowieść o tym, czego się nauczą.

Decoupage i filcowanie

Artyści pokazali najmłodszym studentom Akademii jak w kreatywny sposób przygotowywać upominki i ozdoby. Użyli do tego dwóch nowych technik: decoupage, czyli techniki zdobniczej, polegającej na przyklejaniu wzorów do różnych powierzchni oraz filcowania, czyli tworzenia wymyślnych kształtów z filcu.

Świąteczne upominki

Zadaniem dzieci było przygotowanie upominków świątecznych dla najbliższych. Mali twórcy chętnie pracowali nad nowymi ozdobami choinkowymi oraz pudełkami na prezenty. – Chciałabym, żebyśmy częściej robili takie spotkania, bo w przyszłości sama chciałabym zajmować się sztuką – powiedziała po spotkaniu Wiktoria. Z filcu powstały piękne gwiazdy betlejemskie i materiałowe choinki.