Mali studenci Akademii Odkrywców Kreatywności odbyli swoją pierwszą odkrywczą wyprawę. Poznali magiczny świat teatralnej sceny…

Poznajcie teatr

Ogromna scena. Purpurowa kurtyna sięgająca drewnianej podłogi. Mnóstwo eleganckich foteli. To najważniejsze elementy, na które zwrócili uwagę mali goście teatru. Większość z nich była w nim po raz pierwszy. Ich wizyta była o tyle wyjątkowa, że mogli zwiedzić wszystkie teatralne pomieszczenia. Chłopcy z zainteresowaniem oglądali elementy scenografii, a dziewczynki z błyskiem w oczach mijały garderoby pełne kolorowych strojów.

Własna pacynka

Jedną z głównych atrakcji była prezentacja pacynek, których aktorzy używają do animacji bajek i baśni dla najmłodszych. – To był strzał w dziesiątkę. Dzieci były zachwycone – wspomina Kornelia, wolontariuszka. – Zrobimy taką z moim SuperW – powtarzał mały Eryk.

Odwagi, Julka!

Nie można poznać magii teatru w stu procentach, samodzielnie nie stając na scenie, stąd małych studentów Akademii czekało nie lada wyzwanie! Wręczono im kukiełki, aby przez kilka minut mogli wcielić się w role aktorów. Do zabawy udało się namówić nawet nieśmiałą Julkę. – Byłam z niej bardzo dumna, kiedy pokonała tremę i weszła na scenę – przyznała Kornelia.