O tym, że każdy może tworzyć, przekonała się grupa studentów Akademii Odkrywców Kreatywności. Pod czujnym okiem artysty-grafika trenowali technikę linorytu.

Trochę teorii

Czym właściwie jest linoryt? To technika graficzna druku wypukłego. Poważnie brzmi, prawda? Artyści bez problemu wytłumaczyli dzieciom całą terminologię, przedstawili narzędzia pracy i z cierpliwością odpowiedzieli na nurtujące ich pytania.

Sztuka nie zrobi się sama

Potrzebny był kawałek linoleum, niewielkie dłuto, praska i mnóstwo kreatywności. Mali twórcy z przejęciem pracowali nad swoimi dziełami. Najpierw żłobiąc wymyślne postaci i wzory, a później odbijając je na papierze. - Jestem pewna, że dla dzieci to był inspirujący czas, który przełoży się na ich przyszłe plastyczne pasje – stwierdziła Kasia, wolontariuszka.

Niespodzianka

Pod koniec warsztatów na małych artystów czekała niespodzianka – konkurs z nagrodami. Prowadzący postanowili sprawdzić, co utkwiło w pamięci słuchaczy. Okazało się, że niemal wszystko! Odpowiedzieli bezbłędnie na większość pytań i w nagrodę otrzymali graficzne upominki.