Teatr to nie tylko czerwona kurtyna, piękne kostiumy i wybitna gra aktorów stojących na "deskach". Za sceną pracuje grono osób, których widownia nie widzi, a bez ich pracy spektakle nie mogłyby się odbywać. Poznali ich studenci Akademii Odkrywców Kreatywności.

W Teatrze Groteska na naszych podopiecznych czekała wyjątkowa postać - Ilona Buchner - aktorka, która na co dzień gra w spektaklach krakowskiej sceny. Odwiedzali z nią mniejsze i większe pomieszczenia, w których odkrywali teatralne sekrety.

Reżyser

To on jest odpowiedzialny za całokształt dzieła scenicznego. Tworzy go i nim kieruje. W trakcie spektaklu musi czuwać nad każdym elementem widowiska. W jego rolę na kilka chwil wcielili się nasi podopieczni. Mogli sprawdzić, jak brzmią reżyserskie uwagi kierowane do aktorów. Przez mały mikrofon przekazywali sobie niezwykle cenne i ważne wiadomości.

Oświetleniowiec

Wyobrażacie sobie teatr bez oświetlenia? Chyba nie. Rola oświetleniowca jest niezwykle ważna. To on w odpowiednim momencie kieruje wzrok widzów na najważniejsze elementy spektaklu. Buduje napięcie i potęguje wrażenia artystyczne. Tworzy odpowiedni nastrój na scenie. Jest artystą, jak każda osoba, która pracuje w teatrze. Jego pracownicze pomieszczenie zrobiło na naszych studentach niemałe wrażenie!

Maskarada

Kolejnym punktem wizyty było zwiedzanie wystawy masek i lalek. Pani Ilona z pasją opowiadała o procesie ich tworzenia. Zachęciła dzieci do przymierzania masek i przygotowania swoich własnych kukiełek. Pełne zaangażowania maluchy tworzyły rozmaite postaci. - Szkoda, że nie możemy zostać tu dłużej. Zrobiłabym mojej księżniczce jeszcze rodziców, królewicza i dzieci! - mówiła swojej wolontariuszce mała Ania.