Mówią, że prawdziwy kucharz „z niczego” potrafi stworzyć coś pysznego. Podobnie jest z artystami, którzy z najprostszych rzeczy kreują piękne dzieła, co naszym dzieciakom udowodniła Karolina – studentka Akademii Sztuk Pięknych.

Karolina pierwsze minuty spotkania poświęciła na wprowadzenie małych studentów w świat sztuki akademickiej. Opowiedziała, dlaczego zdecydowała się wybrać ASP, jako kierunek studiów. - Zawsze ciekawiło mnie, jak w magiczny sposób zmieniać proste przedmioty z naszego otoczenia w coś niezwykłego - mówiła. Dzieci z zainteresowaniem słuchały jej krótkiego wykładu i z niecierpliwością czekały na moment, w którym powie im, co będą dziś tworzyli.

Skrzynia na skarby

Kiedy na stolikach zobaczyli duże kartonowe kartki, kredę do tablicy i farbki plakatowe, pomyśleli, że czeka ich kolejna malarska uczta. - Nic bardziej mylnego! - zaznaczyła młoda artystka. Karolina pokazała im, jak ze zwykłego kartonu przygotować skrzynie na dziecięce skarby. Najpierw wycięli potrzebne formy, a później pod jej czujnym okiem sklejali części za pomocą pistoletu z "klejem na gorąco". - Taki pistolet na klej to super sprawa, chciałbym kiedyś taki mieć - nie ukrywał fascynacji 8-letni Kuba.

Tworzenie kolorów

- To tak można? - zapytała Oliwka, gdy zobaczyła jak artystka przygotowuje paletę barw z kredy do tablicy. Karolina zademonstrowała im, jak w łatwy sposób przygotować własne farbki. Dzieci były zachwycone, mając możliwość łącznie różnych rodzajów farb i kolorów. W ten sposób ze zwykłej kartki kartonu, popularnych plakatówek i tablicowej kredy powstały prawdziwie artystyczne skrytki na dziecięce skarby.

Bajkowe kalambury

Po twórczej pracy przyszedł czas na zabawę. Podzielone na dwie grupy maluchy zagrały w bajkowe kalambury. Ich zadaniem było prezentować postaci z ulubionych kreskówek i filmów animowanych. Chłopcy przedstawili całą plejadę superbohaterów, dziewczynki z kolei skupiły się na ulubionych księżniczkach.