Rzeszowscy podopieczni Akademii zostali zaproszeni do miejscowego Radia Feniks, w którym działają wykładowcy i studenci Uniwersytetu Rzeszowskiego. Nie tylko poznali realia pracy dziennikarzy radiowych, ale sami mogli sprawdzić się w roli spikerów.

Praca dziennikarza radiowego jest jedną z bardziej kreatywnych. To zawód, w którym liczy się spryt oraz umiejętności działania w "terenie" pod presją czasu. Ich zadaniem jest budzenie emocji słowami i działanie na wyobraźnię słuchaczy. Nie dziwi zatem fakt, że studenci Akademii z niemałym zainteresowaniem słuchali pani Marleny Pieniążek - dziennikarki Radia Feniks, która oprowadzała ich po uniwersyteckiej rozgłośni radiowej.

Spiker radiowy

Zwiedzili wszystkie pomieszczenia, w tym newsroom, czyli miejsce pracy dziennikarzy. Jednak na dłużej zatrzymali się w studiu emisyjnym - centralnym punkcie każdej rozgłośni. To tam pracują spikerzy prowadzący audycje na żywo: czytający wiadomości, prowadzący programy muzyczne i przeprowadzający wywiady z gośćmi.

Prowadzimy audycję

Tym, co sprawiło małym studentom największą radość była możliwość nagrania własnej audycji radiowej. Część dzieci przyjęła rolę dziennikarzy radiowych, inni gości. - To był super dzień - powiedziała podczas wywiadu Róża. - Uczymy się tutaj ciekawych rzeczy od wspaniałych ludzi - dodała dziewczynka. - Słowa Róży pokazują, że nasza praca ma sens i daje radość nie tylko nam, ale przede wszystkim tym, którzy nas słuchają - zakończyła pani Marlena.